هشتاد هزار تاکسیران آموزش خط سفید دیدند

6 مهر 1394

حسن اشتری با بیان اینکه هدف از اجرای پروژه ارتقای فرهنگ ترافیک با محوریت تبلیغ، ترویج و نمادسازی با زبان هدایت است. تاکسیران ها به عنوان اولین گروهی که ارتباط مستقیم با شهروندان دارند، باید آموزش های لازم در خصوص تکریم و شناخت نیازهای آن ها به صورت کاربردی و تاثیرگذار ببینند تا بتوانند تعامل خوب و مثبتی با مردم برقرار کنند.
وی در ادامه در خصوص اجرای موفق پروژه خط سفید اظهارکرد: آموزش مربوط به راننده های تاکسی در راستای کمپین آسمان آبی و زمین پاک از مجموعه اقدامات و برنامه های الویت دار شهرداری تهران در سال جاری است. این طرح در دو حوزه معاونت حمل و نقل ترافیک با موضوع خط سفید و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی صورت می گیرد.
رئیس مرکز آموزش تاکسیرانی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 80 هزار تاکسی در تهران وجود دارد که این تعداد تاکسی 4.5 میلیون مسافر را در شهر جا به جا خواهند کرد. در این راستا تاکسیرانان را در جهت نظم و انضباط شهری تاثیرگذار خواهند بود.
رئیس مرکز آموزش تاکسیرانی با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان معتقدند که نهادهای مسئول همچون شهرداری و پلیس راهور باید نسبت به اجرایی شدن این طرح در سطح معابر اقدامات لازم را انجام بدهند و سپس از رانندگان بخواهند تا مطابق قوانین جدید تردد کنند.

اشتری ادامه داد: به این جهت شهرداری در مناطق مختلف با بهسازی آسفالت، بهسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس، رفع اشکالات و اجرای صحیح خط کشی ها، نصب تابلو، تصحیح علائم افقی و عمودی، بازسازی مسیر دوچرخه سواری و احداث مسیرهای امن پیاده رو و نصب دوربین های نظارتی قصد دارد به این مهم دست پیدا کند.

 

منبع:تهران سما